Národnost
Zemřel v
Praze
Životopis

Pianistka. Dětství prožila v Chrudimi a po celý život byla v přátelském kontaktu se zdejší zpěvačkou Marií Musilovou. Základní hudební vzdělání získala v Chrudimi. Vystudovala vídeňskou konzervatoř a později studovala na londýnské Royal College of Music. Nejprve byla učitelkou hudby v polských šlechtických rodinách. V době svého studijního pobytu v Anglii konala koncertní zájezdy po celé Evropě. Po 1. světové válce odjela se zpěvákem Umirovem (svým pozdějším manželem) do Londýna. V r. 1921 přesídlili do USA, kde přijala profesuru na Buschově konzervatoři v Chicagu. Od r. 1938 žila v Praze.

Obor působení
Hudba
Dirigenti. Sbormistři. Kapelníci. Hudební interpreti. Zpěváci. Hudební virtuozové
Místo působení