Milí čtenáři,

proekt Digitální odysea, jenž je realizován ve spolupráci s Nadací Vodafone Česká republika, Sdružením knihoven ČR, Moudrou sovičkou z.s. a Elpidou o.p.s, bude pokračovat i v roce 2024.

Připravili jsme pro vás kurzy, které jsou určeny pro osoby starší 65 let. Naučíme vás ovládat tablet či chytrý telefon a jak se bezpečně pohybovat na internetu.

Kurzy se budou konat 24. ledna, 21. února a 20. března vždy od 9 do 13 hodin. Tyto lekce (jsou stejné) proběhnou v učebně v Městské knihovně ve Filištínské ulici. Lektorkou bude Jana Hamplová. Naučíme se základní nastavení telefonu, povíme si něco o úložištích, zálohování dat, představíme si užitečné aplikace a zmíníme se o nebezpečích číhajících na internetu.

Víme, že jedno dopoledne je málo, takže se vždy s účastníky, kteří mají zájem, domlouváme na dalších individuálních nebo skupinových konzultacích, kde si zopakujeme, co jsme se naučili, prohloubíme si vědomosti a podle zájmu se věnujeme konkrétní problematice – např. stahování fotografií z telefonu do PC, práci s jednotlivými aplikacemi.

Na kurz si přineste si svá nabitá mobilní zařízení. Kdo takovéto zařízení nemá, tomu k vyzkoušení poskytneme mobilní telefon s datovým tarifem nebo tablet, který můžeme půjčit domů.

Nabízíme i individuální poradenství.

Přihlášky přijímáme emailem na adrese hamplova@knihovna-cr.cz nebo na telefonu 736 656 456.

Neostýchejte se a přijďte mezi nás!